ویژن برد

تابلویی از تصاویر، اهداف، رویاها و چیزهایی است که شما را به هیجان می آورد. مثل جملات انگیزشی، دست نوشته ها و ... برای همین می توان به آن تابلوی آرزوها هم گفت. یه جور نقشه گنجه که با مرحله به مرحله قدم برداشتن در آن میتوانید به آرزوهایتان برسید. 

به معنای ساده، یک تابلوی بزرگ را تصور کنید که پر است از تصاویری که همگی مربوط به آرزوهای بزرگ و کوچک و اهداف گوناگون شما هستند.

ویژن برد شما را مجبور می کند به آرزوهایتان فکر کنید. 

ویژن برد (تابلوی تجسم) یک ابزار جادویی برای خلق آرزوها

ویژن برد ابزار مفیدی است برای نظم بخشیدن به اهداف و از همه مهمتر یک منبع بزرگ انگیزه برای دستیابی به رویاهایتان است.

اینم تابلو یک کاردستی زیبا و البته هوشمندانه است که هر شخصی می تواند با سلیقه، اهداف، سلایق و علایق خودش ویژن بردش رو به سبک خودش بسازد و هر روز با نگاه کردن به آن برای آرزوها و اهدافش انگیزه بگیرد.

دستیابی به آرزوهای محال با ویژن برد (تابلوی تجسم)

ویژن برد یا تابلوی تجسم آرزوها یک ابزار جذاب و انگیزشی است که وجود آن در محل زندگی یا کار می تواند لازم باشد. این تابلو که به تابلو کائنات نیز معروف است بر اساس قانون جذب کار می کند

با نصب این تابلو در اتاق خواب، و یا دیوار اتاق کار و با همیشه دیدن آن، یعنی به تحقق آرزوهای خود باور دارید. 

هنگامی که تصویر تمام اهداف و آرزوها هر روز روی یک تابلوی بزرگ جلو چشماتان باشد، بدون شک بیشتر به آن ها فکر می کنید.

در دنیای شلوغ و پر زرق و برق امروز می توان با ایده های بسیار ساده اما دلنشین و کاربردی، روند رسیدن به آرزوها را هموارتر کرد. 

البته هیچ چیز به اندازه تلاش و پشتکار نمی تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند.

گاهی وجود یک عامل انگیزشی باعث می شود، در زمانی که احساس می کنید خسته و ناامید شده اید، دوباره نیرو بگیرید و از جا بلند شوید. این دقیقا همان کاری است که ویژن برد با یادآوری هر روزه آرزوهایتان انجام می دهد.

قانون جذب

بر اساس پاره ای از تجربیات افراد، می توان گفت که افکار و هر آنچه از ذهن و اندیشه ما می گذرد، دارای سطوحی از انرژی است و این انرژی وقتی در ذهن ما به شکل یک «باور» ساطع شود، می تواند سطوحی از انرژی های ساطع شده از دیگران یا اشیا را که همانند خود است، جذب نماید. 

به عبارت ساده تر قانونی است که می گوید به هرآنچه که بخواهی و بیاندیشی، به همان خواهی رسید. پس بهتر است خواسته های مثبت داشته باشیم تا به همان ها هم دست بیابیم.

اگر قانون جذب را باور داشته باشید، تجسم همیشگی و تصور رسیدن به آرزوها، شما را به آرزوها نزدیک تر می کند. 

به عبارتی دیگر هنگامی که از کائنات چیزی درخواست می کنیم باید به آن ها ثابت کنید، چقدر در درخواست خود مصمم هستید و این کار با تصور و فکر کردن مداوم به هدف و آرزویی که در سر دارید، میسر می شود.

هنگامی که یک قاب بزرگ از آرزوها و اهدافتان همیشه جلوی چشمتان باشد، حتی اگر بخواهید هم نمی توانید از آرزوهای رنگارنگ دست بکشید. به همین دلیل است که ساخت ویژن برد می تواند لذت بخش ترین کار دنیا باشد. 

به عبارتی این کار، کنار هم چیدن تمام آرزوهایی است که باور دارید یک روز در واقعیت کنار هم قرار می گیرند. 

برای ساخت ویژن برد باید چکار کنیم؟

نوبت به هیجان انگیزترین قسمت ماجرا می رسد، قسمتی که باید خودتان دست به کار شوید. 

قدم به قدم با بخش های بعدی همراه باشید تا به کمک هم تابلو آرزوهای بی نظیر بسازیم.

۱. لیستی از اهداف تهیه کنید:

برای داشتن یک ویژن برد شخصی، اول از همه باید بدانید چه آرزوهایی دارید. می توانید ابتدا اهدافی را بنویسید که می خواهید در یک سال آینده به آن ها دست پیدا کنید و سپس به سراغ هدف بعدی بروید.

ممکنه نوشتن همه آرزوها باعث سردرگمی بشه، پس سعی کنید اهداف و آروزها را به صورت دسته بندی شده بنویسید. مثلا بخشی را به اهداف شغلی اختصاص دهید، بخشی دیگر را به آرزوهای خانوادگی، اهداف مالی و ...

۲. هر چیزی را که فکر می کنید تابلوی شما را زیباتر می کند، جمع آوری کنید.

از عکس های زیبای روزنامه ها، مجلات، کاغذها و چسب های رنگی، ماژیک های رنگی  و ... استفاده کنید. حتما قیچی و چسب کنارتون داشته باشید.

۳. تصاویری از آرزوها پیدا کنید. تصاویری که گویای آرزوها و اهدافتان باشد و به نحوی در شما ایجاد انگیزه کند. می توانیو سراغ مجلهه های قدیمی بروید یا به راحتی در گوگل سرچ کنید. تصاویری پیدا کنید که تداعی کننده آرزوهای شما باشد.

۴. ساختن ویژن برد را آغاز کنید: این مرحله در واقع اصلی ترین مرحله برای ساخت یک تابلوی تجسم آروزهاست. باید یک صفحه بزرگ تهیه کنید و تصاویر جمع آوری شده را به ترتیبی که دوست دارید روی آن بچسبانید.

برای این کار هیچ قانون خاصی وجود ندارد و تنها سلیقه مهم است.

می توانید تصاویر آروزها را به صورت دسته بندی شده و مجزا روی برد نصب کنید.

۵. احساسات را به تابلو اضافه کنید: چه خوب است اگر این تابلو تنها به تصاویری از "چیزها" محدود نباشد‌ در واقع موضوع تنها چیزهایی نیست که می خواهید به دست آورید، بلکه احساسی که دوست دارید به خود داشته باشید می تواند قسمتی از اهداف و آرزوها باشد.

تهیه ویژن برد