بهترین زمان برای ایجاد انگیزه و افزایش روحیه خود و اطرافیانمان هنگام صبحگاه است. جملات و پیام های انرژی بخش در ابتدای هر روز می تواند باعث ایجاد انگیزه در فرد شده و امید به کسب موفقیت و تلاش برای رسیدن به اهداف را افزایش دهد. صبح ها بهتر است با انرژی خوبی از خواب بیدار شوید و روزتان را شروع کنید زیرا احساسی که در اول صبح دارید روزتان را می سازد و روز نیز می تواند هفته و ماه و سال های زندگی شما را بسازد.

برای شروع یک روز خوب، هیچ چیزی بهتر از بیدار شدن همراه با یک لبخند روی لب نیست. اگرچه رویاهای شیرین و خواب‌های آرام شبانه همیشه در دسترس نیستند، با این حال، انگیزه صبحگاهی می‌توانند ساخت یک روز عالی را در پیش داشته باشد. یک ورزش آرام، یک دوش ملایم و یک صبحانه مقوی، در اول صبح، می‌تواند تضمین کننده یک روز خوب و سرشار از انرژی باشد.

هر صبح! پلکهایت؛ فصل جدیدی از زندگی را ورق می زند، سطر اول همیشه این است: «خدا همیشه با ماست».

به زبان اوردن شکرگذاری یکی از انواع شکر کردن خداوند است و بیشتر انسان ها در زندگی ممکن است لحظاتی را با خدای خود حرف بزنند و اسم او را صدا بزنند و به دلیل نعمت هایش از او سپاسگزاری کنند.شکرگزاری یکی از راه های سپاس از پروردگار بی همتا است و با گفتن جملات شکرگزاری شما به آرامش قلبی می رسید. خدایا ! تو را شکر که امروز را به من فرصت زندگی دادی تا شکرگزار نعمت‌هایت باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم. تو را شکر که هر روز نعمت‌های بیکرانت را وارد زندگی‌ام می‌کنی. تو را شکر که هر لحظه مرا به مسیر درست هدایت می‌کنی. تو را شکر که ایمان و باورم را روز به روز قوی‌تر می‌کنی. تو را شکر که هر روز از بی‌نهایت راه و از جایی که فکرش را هم نمی‌کنم به من رزق و روزی می‌دهی. تو را شکر که هر روز بهترین‌ها را وارد زندگی‌ام می‌کنی.

روزت را با یک پیام انگیزشی شروع کن و در طی روز مدام این پیام را به خودت گوشزد کن. این باعث می شود که از هر روزت درست استفاده کنی و از آن به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف هات کمک بگیری. اگر از روزهای زندگیت درست استفاده کنی، هر روزت میتواند برات یک قدم بزرگ به سمت خواسته هات باشد.

امروز می تونه همون روزی باشه که یک تصمیم جسورانه میگیرید و این تصمیم خیلی چیزها رو بهتر می کنه …

رویاهایی رو انتخاب کن که ترس رو در وجودت ایجاد می کند، بعد با قدم گذاشتن روی ترس به اونها برس. رویایی که تو را نترساند رویا نیست بلکه چیزی است که به راحتی قابل دسترس است و بدترین کاری که میتوانی در قبال زندگیت انجام بدهی ،  این است که کارهایی که قراراست امروز بکنی را به فردا موکول کنی.

بیدار شو. از صدای پای صبح می فهمیم اتفاق تازه‌ اي در راه است. امروز تمام احساس هاي‌ پوچ را مچاله کنیم و منتظر شکوفه‌ هاي‌ اجابت شویم. شنبه و هفته خوبی براتون آرزو میکنم.

هر روز صبح به خودت قول بده تمام تلاشت رو برای تحقق رویاهات بکنی ، تا زندگیت پر از سعادت و خوشبختی بشه!

 هر روزی که پایان می رسد آن را  کنار بگذار. آنچه در توانت بوده است را انجام داده ای؛ بعضی اشتباهات و کارهای احمقانه انجام شده اند؛ هرچه زودتر فراموششان کن. فردا روز جدیدی است، آن را با اشتیاق و امید شروع کن و درگیر افکار کهنه گذشته نشو.

کنار رفتن تاریکی و طلوع خورشید، نشون دهنده مهم ترین جنبه زندگیه : «نا امیدی، دیر یا زود جای خودش رو به امید میده…»

دیروز هزار مایل فاصله دارد، امروز یک روز جدید است. مقاصد و اهدافی برای دستیابی به آن ها وجود دارند. از خواب بیدار شو و به سمت آن ها برو.

شما باید اهداف و ارزش‌های خود را شناسایی کنید و با تمام توان به سمت موفقیت و تحقق بخشیدن به آن‌ها تلاش کنید. باید بدانید که اگر خواهان یک زندگی متفاوت و ایده‌آل هستید، باید متفاوت‌تر از آن‌چه تاکنون بوده‌اید، عمل کنید.شما باید مسئولیت تمام رفتارها و کارهای خود را به عهد بگیرید و بپذیرید که مانند دیگران، شما هم کارهایی را به اشتباه انجام داده‌اید و این کاملاً طبیعی است. برای رسیدن به موفقیت، باید مسئولیت کار و زندگی خود را برعهده بگیرید. اغلب افراد برای نرسیدن به اهداف و ناکامی‌های خود، دیگران را مقصر می‌دانند و وقت و انرژی خود را تلف می‌کنند. شما باید از مقصر جلوه دادن دیگران پرهیز کنید. این‌ها تله‌هایی هستند که اگر گرفتارشان شوید، هرگز رنگ موفقیت و خوشبختی را نخواهید دید. برای تمامی موفقیت‌ها و شکست‌های خود هرگز به دنبال عوامل بیرونی نباشید، هر آن‌چه هست در درون و وجود خود شماست.

این یک روز جدید زیبا است، اجازه نده که انرژی منفی وارد ذهن تو شود. مثبت باش و همه چیز خوب خواهد بود.

تلاش برای رسیدن به هدف در بسیاری از مواقع به خاطر اینکه این تلاشها همراه یک یا چند باور منفی و یا ذهنیتی منفی است هیچگاه به سرانجامی خوب نخواهند رسید. به طور خلاصه یعنی اگر شما بر این باور باشید که نمی توانید و یا امکانی برای رسیدن به خواسته شما نیست و یا افکاری از این جنس داشته باشید هرگز با تلاش و کوشش موفق نخواهید شد.

صبح قسمت فوق العاده ای از روز است؛ ذهن تو هنوز تازه است و بهترین زمان برای برنامه ریزی روزت است. بیدار شو، فرصت های بی پایان در انتظار تو هستند.

زندگی فرصت گرانبهایی برای نفس کشیدن و فکر کردن است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد. ارزش هرلحظه از زندگی حقیقتاً بی‌قیمت است. همه ما از مهلتی که داریم ناآگاهیم ولی طبع انسان این است که آن را در نظر نمی‌آورد. فرصت و لذت زندگی با کیفیت در زمان حال را نباید از دست داد. شاید فردا که سهل است اصلاً لحظه دیگری در کار نباشد.

برای لذت بردن از صبح خود وقت بگذار، در غیر این صورت ممکن است بهترین قسمت آن را از دست بدهی.

اغلب افراد، زندگی‌شان را معلق گذاشته‌اند تا به هدفی برسند و تازه زندگی را شروع کنند! یعنی منتظرند یا پولدار شوند یا ازدواج کنند و کلاً به دستاوردی بیرونی دست پیدا کنند تا بعد، تازه به این سؤال جواب بدهند که من چه کسی می‌خواهم باشم. این سبک زندگی که در جامعه‌ای مثل جامعه ما خیلی متداول است، باعث می‌شود اولاً احتمال رسیدن به اهداف، خیلی کمتر شود و دوم اینکه حتی اگر این افراد به اهدافشان برسند، برای لحظاتی حس خوب را تجربه می‌کنند و بعد از مدتی منتظر هدف بعدی هستند و فقط لحظه‌های کوتاهی از زندگی خود را لذت برده‌اند. فردی را تصور کنید که با خودش می‌گوید تا لاغر نشده‌ام و به اندام خوبی نرسیده‌ام یا بینی‌ام را عمل نکرده‌ام، در مهمانی‌های مهم شرکت نمی‌کنم! چنین فردی منتظر است تا به یک هدف برسد تا بعد از آن، تازه مشغول زندگی کردن شود!

داشتن هدف در زندگی ضروری است، چون حرکت بدون هدف معنایی ندارد. اگر هدف نداشته باشید مگر مهم است به کدام سمت بروید؟ یک مدت زمان مشخص برای رسیدن به هدف خود تعیین کنید. این کار باعث می شود که با تلاش بیشتری کارها را جلو ببرید و هدف خود را جدی تر ببینید. در این مسیر گاهی خواندن یکسری جملات زیبا در مورد رسیدن به هدف نیز می تواند انگیزه شما را دوچندان کند.

بیشتر افراد موفق اذعان می کنند که تنها راز موفقیت شان تمرکز بر روی یک هدف مشخص در یک زمان و تلاش برای رسیدن به آن هدف بوده است.وقتی که ما چند کار را همزمان انجام می دهیم در واقع مغز همزمان بر روی چند کار تمرکز کرده است. مغز این کار به خوبی انجام می دهد و به سرعت توجه خود را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند. ما فکر می کنیم که موفق شدیم اما در حقیقت ما زیادی از خودمان کار کشیدیم و به نتیجه ای نرسیدیم.

خدای بزرگ به دلیل حکمت خود به همه افراد آزادی و اراده داده است تا مسیر زندگی را به درستی طی کنیم. اما گاهی ممکن است که گرفتاری ها و مشکلات زندگ باعث شوند که ما خدا را فراموش کنیم و به همین دلیل باید همیشه به یاد خدا بود.  بر خاک افتادن لیاقت و سعادت می خواهد اگر که در برابر خداوند متعال باشد. ذلت و شقاوت می خواهد، اگر در برابر غیر خدا باشد. لیاقت و سعادت برایت آرزو دارم.

انسان در طول زندگی خود چیزها و افراد زیادی را به دلایلی از دست می‌دهد.این از دست‌دادن‌ها ممكن است شامل سلامتی، شغل، فرد مورد علاقه، آرزوها و… باشد و در هر جنبه‌ای از زندگی اتفاق بیفتد. با وجود این‌كه هر كدام از این شكست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها حكمتی دارد، اما نیاز است كه فرد بتواند پس از این از دست‌دادن‌ها شروعی دوباره داشته باشد و به موفقیت‌های جدید دست یابد. اما این اتفاق به خودی خود نمی‌افتد. راه‌حل و نجات و كمك بی‌تلاش از راه نمی‌رسد .هرگز به دنبال یك طناب قطور و محكم برای نجات نباشید، بلكه به دنبال چیزهای كوچكی باشید كه در زندگی‌تان موجود هستند و پیرامون‌تان را گرفته‌اند.

  • ایده‌ای كه شما را از مشكل دور نگه دارد و حس بهتری به شما بدهد.
  • كاری را كه قبلا شروع كرده‌اید اما فكر كرده‌اید ارزش وقت و انرژی گذاشتن ندارد و آن را رها كرده‌اید.
  • آرزویی كه داشته‌اید ولی هرگز آن را دنبال نكرده‌اید.
  • آنچه هم‌اكنون مشغول انجام آن هستید.
  • چیزی كه دوست دارید، ولی انگیزه كافی برای جذب در شما ایجاد نكرده است.

زندگی با وجود تمام سختی هایی که دارد، زیبایی های فراوانی در دل آن نهفته است. موارد و موضوعات زیادی برای شادیمان هست که اگر به آن ها بیندیشیم پی به خاصیت زیبایی زندگی خواهیم برد. چه خوب است که دلیل لبخند و شادی و امید دیگری باشیم. تا می توانیم به دیگران دلگرمی بدهیم و با گفته هایی هر چند کوتاه اما عمیق نور امیدی در دل دیگران باشیم.

شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید.